Sıkça Sorulan Sorular

İnka'da part time çalışmak ne demek?

Proje bazlı olarak size uygun tarihlerde belirli bir süre, sorumlu olacağınız bir görevi yerine getirmeniz olarak adlandırabiliriz. Dahil olacağınız projeler 1 gün veya daha fazla günü kapsayan çalışmalar olabilir. Çalışma saatleriniz ise proje boyunca,  günlük 4 ile 12 saat aralığında değişebilir.

İnka ile hangi işlerde çalışabilirim?

Kongre, fuar, festival ve toplantılardan tadım aktivitesi, konser, saha çalışması, teknik ses ve görüntü, satış destek aktivitelerine dek,  yetkinliğinize göre (yabancı dil, program bilgisi vb..) birçok alanda görev alabilirsiniz.

Türkiye'nin her yerinde part-time iş imkanı var mı?

Genellikle İstanbul ve büyük iller olmakla beraber tüm Türkiye çapında projeler yapmaktayız. Eğer 18 yaşından gün almışsan, hangi şehir de yaşıyor olursan ol bize başvuru yapabilirsin.

İşlerde çalışmak için ne yapmalıyım?

Projelerde çalışmak için ana menüdeki ” Başvuru ” linkini tıklaman yada  basvuru.inkaik.com adresindeki formu doldurman yeterli.

Başvuru yaptıktan hemen sonra işe gidebilir miyim?

Başvuru sonrasında İnsan Kaynakları bölümü sana ulaşıp, senin de uygun olduğun bir tarihe randevu verecektir.  Belirlenen günde seninle ofisimizde bir ön görüşme yapacağız, ardından genel iş eğitimini aldıktan sonra işlere gidebilirsin.

Beni işlere kim ve nasıl yönlendirecek?

Eğitim sonrasında, seninle iletişime geçecek İNKA yetkilisinin ( Proje Uzmanı ) bilgileri sana sms olarak ulaşır. Belirttiğin müsaitlik günlerine göre uygun olan projeler oluştuğunda Proje Uzmanı sana iş ile ilgili bilgi verir. Eğer kabul edersen projeye eklenirsin.

Sigorta yapıyor musunuz?

Kesinlikle evet. İNKA’da projelerde çalışan her kişi çalıştığı gün kadar sigortalı olur. Çalışma bittikten yaklaşık bir ay sonra sigortalanmış günlerini e-devlet üzerinden takip edebilirsin.

Devlet bursu yada devlet yardımı alıyorum. Çalışırsam bunlar kesilir mi?

Evet kesilebilir. Bazı ek yardım yada burslarda sigortalı olduğunuz gün itibari ile bu ödeneklerin kesilmesi söz konusu olabilmektedir. Daha detaylı bilgiyi ön görüşme sırasında alabilirsin.

Projelerde çalışırsam BES ( Biresysel Emeklilik Sistemi) yapıyor musunuz?

Evet. 2017 başından itibaren zorunlu BES kanunu yürürlüğe girmesi ile projeler de çalıştığınız ilk gün itibari ile adınıza bir BES hesabı açılır ve hesaplanan primleriniz buraya sizin adınıza İNKA tarafından gönderilir. İstediğiniz an BES’den cayma hakkınız bulunmaktadır. Daha fazla bilgi için burayı takip edebilirsiniz.

Kıyafet olarak ne giyeceğim?

Bazı projelerde kıyafet İNKA tarafından temin edilmekle beraber genelde projelerde kıyafet olarak sana ait beyaz gömlek, siyah pantolon, siyah veya koyu renk (spor olmayan) bir ayakkabı kullanabilirsin.

Makyaj yapmalı mıyım, Traş olmalı mıyım?

İş öncesinde, iş sırasında kıyafet ve görünümünüze mutlaka dikkat edin. Kız arkadaşlar hafif makyaj yapabilirler. Saçlarınız fönlü yada toplu olmalıdır. Erkek arkadaşlar ise mutlaka traş olmalıdırlar.

Çalışma saatleri neler?

Çalışma saatleri proje boyunca, günlük 8-12 saat aralığında değişebilir.

Ödememi nasıl alırım?

Ödemeleriniz, anlaşmalı olduğumuz banka bünyesinde adınıza açılan maaş hesabınıza proje sonrası belirlenen vadede yatırılır ve size sms olarak bilgisi iletilir.

Aradığını bulamadın mı?

Aradığınız soru yukarıda yok mu?